İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

08502169333

Bilgi Formu
Kem Kimya Endüstri Merkezi İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

08502169333

bilgi@kem.com.tr

ULTRATON PF 78

Genel Özellikler

Betonun üretimi ile kalıba yerleştirilmesi arasındaki sürenin kısa olduğu prefabrik uygulamalar için geliştirilmiş, polikarboksilat bazlı, yüksek oranda su azaltıcı, süper akışkanlaştırıcı beton katkı maddesidir.

Kullanım Alanları

  • Ayrışmayan beton uygulamalarında,
  • Su/çimento oranı düşük betonda,
  • Yüksek erken gelişme gerektiren prefabrik betonda kullanılır.

Avantajları

  • Süper akışkanlaştırıcı beton için yeni nesil katkı maddesi olan ULTRATON PF 78, taze betonda ayrışmaya neden olmadan mükemmel işlenebilirlik sağlar.
  • Sertleşmiş betona yüksek başlangıç ​​dayanımı ve hızlı kalıptan çıkarma olanağı sağlar.
  • İnşaat süresini önemli ölçüde azaltır. Bu yüzden prefabrik beton için uygun bir katkı maddesidir.
  • Klorür iyonu içermez, korozyona sebep olmaz.
  • Ürün sertleşmiş betonun donmaya karşı sertliğini artırır.
  • Betonun su geçirmezliğini artırır.

Kullanımı

ULTRATON PF 78, taze betonun karışımı için sıvı formda kullanıma hazırdır. Hazır beton üretim istasyonunda karışım suyuna ilave edilmesi tavsiye edilir.

Standartlar

  • ULTRATON PF 78: NF EN 934-2 Tablo 3.1, 3.2 ASTM C 494 Type F

Kullanım Miktarı

NF EN 206 ve NF EN 13515 standartlarında açıklanan her tip beton sınıfı karışım tasarımında mevcut olan toplam bağlayıcı miktarının ağırlıkça %0,4 ile %2 oranları arasında kullanımı tavsiye edilir. Beton karışım tasarımında bu oran, ihtiyaç duyulan hava miktarına, kullanılan çimentonun özelliklerine, agregalara, mineral katkılara, su bileşenlerine, ısıya ve ayrıca taze ve sertleşmiş betonun tercih edilen özelliklerine göre değişmektedir. 

Bu nedenle tercih edilen özelliklere göre kullanım oranının belirlenmesi ve laboratuvar testlerinin yapılması gerekmektedir.

ULTRATON PF 78, yüksek performanslı süper akışkanlaştırıcı katkı olduğu için şantiye ve/veya tesisatta kullanım oranları çok iyi ayarlanmalıdır. Özellikle karışım suyunun beton karışımına aşırı katılmasından kaçınılmalıdır.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün 5°C üzerindeki sıcaklıkta saklanmalıdır. Ürünün donması durumunda, çözüldükten sonra eski haline döndürülmesi için mekanik olarak dikkatlice karıştırılmalıdır.

25 kg plastik bidon, 200 kg bidon, 1000 kg plastik kutularda ve dökme tanker olarak satışı yapılmaktadır.

Uyumluluk

ULTRATON PF 78, KEM’in Airton, Antiton, Proofton serileriyle uyumludur. Karışım tasarımında birden fazla katkı maddesi kullanılması durumunda her bir maddenin karışıma ayrı ayrı ilave edilmesi gerekmektedir.

ULTRATON PF 78, NF EN 197-1 standardına uygun her türlü çimento ve tüm mineral katkılarla kullanılabilir. Özel çimento türlerinde kullanım için KEM teknik destek birimine danışılması tavsiye edilir.

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Ürünün göz ve cilt ile temasından kaçınınız, teması halinde bol su ile durulayınız. Göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkayıp bir uzmana başvurunuz. Kullanım sırasında eldiven, koruyucu maske ve koruyucu gözlük kullanın.

Daha fazla bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

Sosyal Medya