İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

08502169333

Bilgi Formu
Kem Kimya Endüstri Merkezi İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

08502169333

bilgi@kem.com.tr

KEMCEM SERIE KA

Genel Özellikler

Genel düzeyde minerallerin, özellikle de çimentoların öğütülmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Öğütme kolaylaştırıcılarına ek olarak öğütücü verimliliği ve çimento verimi üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Bu aynı zamanda çimentonun başlangıç ​​mukavemetinin artmasına da yardımcı olur.

Avantajları

  • Fabrikadan çıktıkça kırılan çimento miktarı artar.
  • Çimento inceliği %12'ye kadar artar ve birim enerji ve öğütme maliyetleri azalır.
  • İlave çimento üretimi için klinker yerine mineral katkılarının (yüksek fırın cürufu, uçucu kül) veya kireç taşının kullanılmasına yardımcı olarak üretim maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur.

KEMCEM KA serisi kimyasallar çimento tanecikleri arasındaki elektriksel çekimi azaltır, topaklanmayı önler ve çimentonun hidratasyon oranını arttırır.

Kullanımı ve Miktarı

Katkı kullanımı ton bazında %0,04 ile %0,15 arasında değişmektedir. Laboratuvar çalışmaları dikkate alınarak klinkerin diğer katkı maddeleri ile oranı, öğütme etkisi, priz süresine etkisi, harcın viskozitesi ve çimentonun basınç dayanımının belirlenmesi önerilir.

KEMCEM KA serisi çimento katkılarının kalibre edilmiş dozaj sistemi ile kullanılması öğütmeye uygundur. KEM, manuel, yarı otomatik, otomatik ve bilgisayarlı sistemler de dahil olmak üzere kuruluma uygun her türlü ekipman konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün 5°C üzerindeki sıcaklıklarda saklanmalıdır. Ürün donmuş ise çözüldükten sonra mekanik olarak dikkatli bir şekilde karıştırılmalıdır.

25 kg' variller, 200 kg variller, 1.000 kg IBC tanklar ve dökme tanker olarak mevcuttur.

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Ürünün göz ve cilt ile temasından kaçınınız, teması halinde bol su ile durulayınız. Göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkayıp bir uzmana başvurunuz. Kullanım sırasında eldiven, koruyucu maske ve koruyucu gözlük kullanınız.

Daha fazla bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

Sosyal Medya