İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

08502169333

Bilgi Formu
Kem Kimya Endüstri Merkezi İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

08502169333

bilgi@kem.com.tr

ANTITON 100

Genel Özellikler

Taze betonun yerleştirme ve sertleşme sıcaklığını kısaltan, klorür içermeyen kimyasal bileşiklerden oluşan beton karışımıdır. 

Bu özellik, soğuk iklim koşulları başta olmak üzere her türlü çevre koşulunda betonun işlenebilirliğini ve direncini düşürmeden, başlangıç ​​kuvvetlerini artırarak erken dekapaj sağlar ve donma riskini en aza indirir.

Kullanım Alanları

  • NF EN 206 ve NF EN 13515 standartlarında açıklanan tüm hazır beton sınıflarında,
  • Soğuk havalarda yapılan beton uygulamalarında,
  • Erken dekapaj gerektiren betonda,
  • Yüksek erken dayanım gerektiren betonlarda kullanılır.

Avantajları

  • Betonun hidratasyon sıcaklığını artırır ve erken sertleşmesini sağlar.
  • Betondaki suyun donma noktasını düşürerek betonun donma etkilerinden korunmasına yardımcı olur.
  • Klorür iyonları içermez, korozyona neden olmaz.
  • Betonun erken dayanımını artırır.

Kullanımı

ANTITON 100 +50°C' ye kadar üretilen beton parçalarında kullanılabilir. Belirtilen sıcaklıktan daha düşük sıcaklıkta üretilmesi gereken beton dökümlerinde, soğuk iklim koşullarında beton dökümünde alınan ek koruyucu önlemler (yalıtımlı kalıplar, koruyucu kapak, vb.) alınmalıdır.

ANTITON 100 taze betonun karıştırılmasında sıvı olarak kullanıma hazırdır. Hazır beton üretim istasyonunda karışım suyuna ilave edilmesi tavsiye edilir.

Standartlar

  • ANTITON 100: NF EN 934-2 Tablo 6 ASTM C 494 Point C.

Kullanım Miktarı

NF EN206 ve NF EN13515 standartlarında açıklanan her tip beton sınıfı karışım tasarımında mevcut olan toplam bağlayıcı miktarının ağırlıkça %0,5 ile %3 oranları arasında kullanılması tavsiye edilir.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün -100°C üzerinde saklanmalıdır. Ürünün donması durumunda, çözüldükten sonra eski haline döndürülmesi için mekanik olarak iyice karıştırılmalıdır.

25 kg plastik bidon, 200 kg bidon, 3.000 kg  plastik kutu ve dökme tanker olarak satışa sunulmaktadır.

Uyumluluk

ANTITON 100, KEM’ in Extraton, Politon, Superton, Airton, Proofton, Specialton yapı kimyasalları ile uyumludur. Diğer katkı maddeleri ile uyumluluk bilgisi için KEM teknik destek birimine danışılmalıdır. Karışım tasarımında birden fazla katkı maddesi kullanılıyorsa, her maddenin karışıma ayrı ayrı eklenmesi gerekmektedir.

ANTITON 100, NF EN 197-1 standardına uyumlu her türlü çimento ve NF EN 206 ve NF EN 13515 standartlarına uyumlu tüm mineral katkılar (uçucu kül, yüksek fırın cürufu, silis dumanı vb.) ile kullanılabilir. Özel çimento türlerinde kullanım için KEM teknik destek birimine danışılması tavsiye edilir.

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Cilt ve gözlerden uzak tutulmalıdır, temas halinde su ile yıkanmalıdır. Kullanım sırasında koruyucu gözlük, eldiven, maske kullanılmalıdır.

Detaylı bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

Sosyal Medya