İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

08502169333

Bilgi Formu
Kem Kimya Endüstri Merkezi İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

08502169333

bilgi@kem.com.tr

REMIXTON 500

Genel Özellikler

Döküm yerindeki betonun viskozitesini artırmak için kullanılan hazır karışım plastikleştirici beton karışımıdır. Beton santrallerinde üretilen düşük kıvamlı betonun kalitesi ve mukavemetinden taviz vermeden zemine dökülmesine olanak sağlar.

Kullanım Alanları

  • Halihazırda karıştırılmış, kalınlaştırma gerektiren betonlarda,
  • Şantiyedeki hazır beton santralinden çıkan gevşek betonun kıvamını artırmak için,
  • Her türlü iklim koşulunda ve farklı beton kalitelerinde kullanılır.

Avantajları

  • Taze betonda segregasyona neden olmadan işleme kapasitesini artırır.
  • Şantiyedeki betonun kıvamını ortalama 6 ila 8 cm artırır.
  • Şantiyede kıvamı artırmak için su yerine kullanıldığından taze betonun su/çimento oranını değiştirmez. Bu nedenle sertleşmiş betonun özelliklerini olumsuz etkilemez.
  • Betonun daha hızlı ve kolay pompalanmasına yardımcı olur.
  • Klorür iyonları içermez ve korozyona neden olmaz.

Kullanımı

REMIXTON 500 sıvı halde temin edilir ve taze betonun karıştırılması için kullanıma hazırdır. Mikser kamyonundaki betona eklenmesi gerekir. Transmikserde betona ajan ilave edildikten sonra mikser en az 5 dakika maksimum devirde çalıştırılır.

Mikser kazanında 5 m3'ten fazla beton bulunması durumunda, her 1 m3 beton için 1 dakikalık ilave karıştırma süresi eklenir.

Kullanım Miktarı

NF EN 206 ve NF EN 13515 standartlarında açıklanan her tip beton sınıfı karışım tasarımında mevcut olan toplam bağlayıcının ağırlıkça %0,2 ile %0,6 oranları arasında kullanılması tavsiye edilir. Bu oran, beton karışım tasarımında ihtiyaç duyulan hava miktarına, kullanılan çimentonun özelliklerine, agregalara, mineral katkılara, su bileşenlerine, ısıya ve ayrıca taze ve sertleşmiş beton açısından tercih edilen özelliklere göre değişmektedir. 

Bu nedenle tercih edilen özelliklere göre laboratuvar testleri yapılmalı ve kullanım oranı belirlenmelidir.

Betonun içerisine sürüklenecek hava miktarının kullanılacak katkı dozajını artırdığı için betonun dayanımının düşmesi beklenir.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün, 5°C üzeri sıcaklıklarda saklanmalıdır. Ürünün donması durumunda, çözüldükten sonra eski haline döndürülmesi için mekanik olarak iyice karıştırılmalıdır.

25 kg plastik bidon, 200 kg bidon, 1000 kg plastik bidon ve dökme tanker olarak satışı yapılmaktadır.

Uyumluluk

REMIXTON 500, KEM’in Superton, Extraton, Politon, Airton Proofton, Specialton serileriyle uyumludur. Diğer katkı maddeleri ile uyumluluk hakkında daha fazla bilgi için KEM teknik destek birimine danışılmalıdır. Karışım tasarımında birden fazla katkı maddesi kullanılması durumunda her bir maddenin karışıma ayrı ayrı ilave edilmesi gerekmektedir.

REMIXTON 500, NF EN 197-1 standardına uygun her türlü çimento ile kullanılabilir. Özel çimento türlerinde kullanım için KEM teknik destek birimine danışılması tavsiye edilir.

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Cilt ve gözlerden uzak tutulmalıdır, temas halinde su ile yıkanmalıdır. Kullanım sırasında koruyucu gözlük, eldiven, maske kullanılmalıdır.

Detaylı bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

Sosyal Medya