İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

08502169333

Bilgi Formu
Kem Kimya Endüstri Merkezi İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

08502169333

bilgi@kem.com.tr

PROOFTON 2004

Genel Özellikler

Kütlesel su iticiler, betonun plastik ve estetik özelliklerini değiştirmeden suyun betonun gözeneklerine ve kılcal damarlarına nüfuz etmesini sınırlar. 

Kullanım Alanları

 • Baraj su depoları inşaatında,
 • Yüzme havuzları, arıtma tesislerinde,
 • Tünel ve kanal inşaatlarında,
 • Atıksu arıtma tesislerinin inşaatında,
 • Açık kanalların inşaatında kullanılır.

Avantajları

 • Betonun agresif kimyasallara karşı direnci artar.
 • Betonun donma-çözülme direncini artırır, klor iyonları içermez.
 • Beton üzerindeki su geçirmezlik etkisi kalıcı ve yapısaldır,
 • Pozitif ve negatif yönlerden gelen su basıncına dayanıklılığı vardır.
 • Beton yüzeylerin düzgün ve boşluksuz olmasını sağlar.

Kullanımı

PROOFTON 2004 sıvı olarak kullanıma hazırdır. Hazır beton üretim istasyonunda karışım suyuna ilave edilmesi tavsiye edilir.

Standartlar

 • PROOFTON 2004: NF EN 934-2 Tablo 9 ASTM C 494 Pointe C.

Kullanım Miktarı

EN 206 ve EN 13515'te açıklanan her tip beton sınıfı karışım tasarımında mevcut olan toplam bağlayıcının ağırlıkça %0,5 ile %1,5 oranları arasında kullanılması tavsiye edilir.

Bu oran, beton karışım tasarımında ihtiyaç duyulan hava miktarına, kullanılan çimentonun özelliklerine, agregalara, mineral katkılara, su bileşenlerine, ısıya ve ayrıca taze ve sertleşmiş betonun tercih edilen özelliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle tercih edilen özelliklere göre laboratuvar testlerinin yapılması ve kullanım oranının belirlenmesi gerekecektir.

Betonun içerisine sürüklenecek hava miktarının kullanılacak katkı dozajını artırması ile betonun dayanımının düşmesi beklenir.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün 5°C üzeri sıcaklıkta saklanmalıdır. Ürünün donması durumunda, çözüldükten sonra eski haline döndürülmesi için mekanik olarak dikkatlice karıştırılmalıdır.

25 kg plastik bidon, 200 kg bidon, 1000 kg plastik bidonlar ve dökme tanker olarak satışı yapılmaktadır.

Uyumluluk

PROOFTON 2004, Extraton, Airton, Antiton, Retarton, Proofton, Specialton KEM yapı kimyasallarıyla uyumludur. Diğer katkı maddeleri ile uyumluluk bilgileri için lütfen KEM teknik destek birimine danışın. Karışım tasarımında birden fazla katkı maddesi kullanılması durumunda her bir maddenin karışıma ayrı ayrı ilave edilmesi gerekmektedir.

PROOFTON 2004, EN 197-1 standardına uygun her türlü çimento ve tüm mineral katkılarla kullanılabilir. Özel çimento türlerinde kullanım için KEM teknik destek birimine danışılması tavsiye edilir.

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Cilt ve gözlerden uzak tutulmalıdır, temas halinde su ile yıkanmalıdır. Kullanım sırasında koruyucu gözlük, eldiven, maske kullanılmalıdır.

Detaylı bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

Sosyal Medya