İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

08502169333

Bilgi Formu
Kem Kimya Endüstri Merkezi İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

08502169333

bilgi@kem.com.tr

ULTRATON NEW 1

 

Genel Özellikler

Özellikle düşük sıcaklıkta başlangıç ​​çimento hidrasyon reaksiyonlarını destekleyen bir formülasyondur. Sertleşme hızlanır ve mekanik direnç hızla gelişir.

Kullanım Alanları

 • NF EN206 ve NF EN13515 standartlarında tanımlanan tüm kullanıma hazır beton sınıflarında,
 • Prefabrikasyonda,
 • Soğuk hava şartlarında beton dökmede,
 • Tüm çimento türlerinde,
 • Dökme betonda,
 • Öngerilmeli betonda,
 • İnşaatta,
 • Bina performans değerlendirmesinde (BPE)  kullanılır. 

Avantajları

 • Segregasyona neden olmadan taze beton çalışmasına olanak sağlar.
 • Düşük su / çimento seviyeleri ile oluşan beton karışım modellerini bırakır.
 • Sertleştirilmiş betonun çevresel etki koşullarına karşı dayanıklılığını artırır.
 • Klorür iyonu içermez, korozyona neden olmaz.

Kullanımı

Ultraton Yeni-1, taze beton karışımı için sıvı formda kullanıma hazırdır. Hazır beton üretim istasyonunda karışım suyuna eklenmesi tavsiye edilir.

Standartlar

 • ULTRATON NEW-1: NF EN 934-2 Tablo 6

Kullanım Miktarı

NF EN206 ve NF EN13515 standartlarında tarif edilen her bir beton sınıf karışımında var olan toplam bağlayıcının ağırlık olarak % 0.2 ila% 1.4 arasında kullanılması önerilir. Beton karışım tasarımında bu oran, ihtiyaç duyulan hava miktarına, kullanılan çimentonun özelliklerine, agregalara, mineral katkılara, su bileşenlerine, ısıya ve ayrıca taze ve sertleşmiş betonun tercih edilen özelliklerine göre değişmektedir. 

Bu nedenle tercih edilen özelliklere göre laboratuvar testlerinin yapılması ve kullanım oranının belirlenmesi gerekmektedir.

Betonda neden olacak hava miktarının, kullanılacak katkı maddelerinin dozajını artırmasıyla beton direncinin düşmesi beklenir.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün 5° C üzerinde saklanmalıdır. Ürünün donması durumunda, çözüldükten sonra mekanik olarak dikkatlice karıştırılmalıdır.

25 kg plastik bidon, 200 kg bidon, 1000 kg plastik kutu ve dökme tanker olarak mevcuttur.

Uyumluluk

Ultraton New- 1, KEM’ in Extraton, Airton, Antiton, Retarton, Proofton, Specialton serileriyle uyumludur. Diğer katkı maddelerine uyumluluğu konusunda bilgi için KEM teknik destek birimine danışılmalıdır. Karışımın tasarımında birden fazla katkı maddesi kullanılırsa, her katkı maddesi ayrı ayrı eklenmelidir.

ULTRATON NEW-1, NF EN197-1 standardına uygun her türlü çimento ve mineral katkılarıyla kullanılabilir. Özel çimento türlerinde kullanım için, KEM’ den teknik destek alınması tavsiye edilir. 

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Ürünün göz ve cilt ile temasından kaçınınız, teması halinde bol su ile durulayınız. Göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkayıp bir uzmana başvurunuz. Kullanım sırasında eldiven, koruyucu maske ve koruyucu gözlük kullanın.

Daha fazla bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

 

Sosyal Medya