İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66

11/21 33050 Mersin/Türkiye

Bizi Arayın

+90 850 216 93 33

Bilgi Formu
KEMAŞ Kimya Endüstri Merkezi San. Tic. A.Ş.

Hakkımızda

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün o...

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü Bulvarı Prestij Plaza No: 66 11/21 33050 Mersin/Türkiye

+90 850 216 93 33

bilgi@kem.com.tr

KEMCEM SERIE GA

Genel Özellikler

Çimento sektöründe çimento katkı maddelerinin öğütülmesine yardımcı olarak tasarlanmıştır. Öğütme kolaylaştırıcılarına ek olarak değirmen verimliliği ve çimento verimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Avantajları

KEMCEM GA, çimento katkı maddeleri ile çimento parçacıkları arasındaki elektriksel çekimi azaltır, topaklanmayı önler ve çimentonun hidratasyon oranını arttırır.

  • Fabrikadan çıktıkça kırılan çimento miktarı artar.
  • Çimento inceliği %10-25 oranında azalır ve birim enerji ve öğütme maliyetleri azalır.

Kullanımı ve Miktarı

Katkı kullanım oranı ton bazında %0,020 ile %0,150 arasında değişmektedir. Laboratuvar çalışmaları ışığında klinker ve diğer katkı maddelerinin oranlarının, öğütmeye etkisinin, priz sürelerine, harç akış hızına ve çimentonun basınç dayanımlarına etkisinin belirlenmesi önerilir.

KEMCEM GA çimento katkılarının kalibre edilmiş dozaj sistemi ile kullanılması değirmenin verimliliğine uygundur. KEM, manuel, yarı otomatik, otomatik ve bilgisayarlı sistemler de dahil olmak üzere kuruluma uygun her türlü ekipman konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Saklama koşulları ve paketleme

Ürün 5°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda saklanmalıdır. Ürünün donması durumunda, çözüldükten sonra eski haline döndürülmesi için mekanik olarak dikkatlice karıştırılmalıdır.

1.000 kg plastik tanklarda IBC tank ve dökme tanker olarak satışa sunulmaktadır.

Kullanım ve Güvenlik Önlemleri

Ürünün göz ve cilt ile temasından kaçınınız, teması halinde bol su ile durulayınız. Göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkayıp bir uzmana başvurunuz. Kullanım sırasında eldiven, koruyucu maske ve koruyucu gözlük kullanınız.

Daha fazla bilgi için ürünün Malzeme Güvenlik Veri Sayfasına (MSDS) bakınız.

Sosyal Medya